Informacja Administratora

Zmieniamy się

Przedszkole pięknieje dzięki zaangażowaniu pracujących w nim ludzi i ich entuzjazmowi.

„Aby zapalić innych samemu trzeba płonąć”

STAWIAMY NA POZNAWANIE I OBSERWACJĘ PRZYRODY

Mamy nowy ogród w którym dzieci mogą obserwować zachodzące w przyrodzie zmiany i podziwiać cztery pory roku. Wiosną rodzącą się do życia przyrodę, kwiaty, ptaki, owady. Latem bogactwo roślinności i drzew, jesienią cudnie ubarwione drzewa i trawy, jesienne owoce, w tym kasztany, żołędzie, jarzębinę. Zimą obsypane śniegiem karmniki dla ptaków wraz z ich mieszkańcami – wróblami i sikorkami.

WYPOSAŻAMY SALE ZABAW DZIECI I PLAC ZABAW

Odnowiliśmy i zakupiliśmy nowe meble i dywany do sal zabaw dzieci z grup Żyrafki i Żabki, by stworzyć dzieciom higieniczne warunki pobytu w przedszkolu.
Sale wszystkich grup wzbogaciły się o nowe zabawki.
Na placu zabaw zagościły nowe sprzętyoraznowy drewniany domek i piaskownica dla młodszych dzieci.

REMONTUJEMY SIĘ I DOPOSAŻAMY

W planach jest posadzenie trawy na nowym placu zabaw, by było ładnie i bezpiecznie.

Osiągnięcia:

2022 rok – Zajecie I miejsca w Łodzi w plebiscycie edukacyjnym Dziennika Łódzkiego w kategorii "Przedszkole Roku".
Zajecie III miejsca w województwie łódzkim w plebiscycie edukacyjnym Dziennika Łódzkiego w kategorii "Przedszkole Roku".

2019 rok – uzyskanie przez przedszkole złotego certyfikatu "Zadowolony konsument".

2017 rok – zajęcie I miejsca w plebiscycie "Najfajniejsze Przedszkole Łódź – Śródmieście" zorganizowanego przez Super Express.

2016 rok - uzyskanie przez przedszkole certyfikatu za wysoką jakość usług edukacyjnych "Zadowolony konsument".

Nasze projekty:

2022 rok
1. Projekt zrealizowany w ramach Inicjatywy lokalnej – budowa małego boiska sportowego na terenie przedszkola. Miasto Łódź przekazało 49 000,00 zł na realizację przedsięwzięcia. Zakupiono i położono nową nawierzchnię, ogrodzono teren, doposażono boisko w bramki, kosze do siatkówki, piłki i skrzynię do przechowywania piłek.
2. Projekt z WFOŚiGW w Łodzi „Nasze ekologiczne pracownie”. Przedszkole uzyskało środki finansowe w kwocie 31 568 zł, które przeznaczono na budowę punktu dydaktycznego - altany ogrodowej „Mali tropiciele przyrody”, zakup pomocy dydaktycznych: lupy, lornetki, pudełka z lupką i miarką, narzędzia ogrodnicze dla dzieci, warzywa i zioła, zakup stacji meteorologicznej z wyposażeniem, kompostownika, koszy do segregacji. Zakupiono też karmniki i domki dla owadów. Dokonano zazielenienia terenu nowymi roślinami i zamontowano system nawadniający rośliny.

2021 rok
1.Projekt „Przedszkolna GRAtka” - Przedszkole Miejskie nr 100 przy wsparciu Rady Rodziców otrzymało mikrogrant w wysokości 3730,00 zł na realizację projektu „Przedszkolna GRAtka” w ramach Miejskiego Programu Mikrograntów 2021 – inicjatywy społeczności lokalnych.
2. Projekt z WFOŚiGW w Łodzi „Nasze ekologiczne pracownie” uzyskanie środków finansowych w kwocie: 31 568, 00 zł na budowę eko pracowni na terenie przedszkola.
3. Projekt „Od malucha trenuj zucha” - Przedszkole otrzymało grant w wysokości 2000 zł z Funduszu Sąsiedzkiego ulicy Wschodniej na zakup pomocy do zajęć ruchowych.
4.Projekt „Zielony zagonek” - Udało nam się pozyskać 2000 zł z Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Łodzi na rozwój naszych ogródków warzywnych w ramach programu "Społeczne ogrody warzywne".

2020 rok – Projekt z WFOŚiGW w Łodzi „Przedszkolaki z setki segregują odpady” Uzyskanie środków finansowych w kwocie: 21 860,00 zł, które przeznaczono na edukację ekologiczną w przedszkolu (realizacja wycieczek, warsztatów, zakup eko pomocy edukacyjnych itp.).

2019 rok – Projekt „Aby język giętki powiedział wszystko co pomyśli głowa” w ramach Programu Mikrogranty Łódzkie na plus” realizowanego przez Centrum OPUS, finansowanego ze Środków Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.
Przedszkole uzyskało dofinansowanie w kwocie 5 000,00 zł na działania logopedyczne i doposażenie w pomoce dydaktyczne pracowni logopedycznej.